Jaki wpływ miała ustawa hazardowa na rynek bukmacherski w Polsce?

Od 1 kwietnia 2017 roku obowiązuje znowelizowana ustawa hazardowa. Jak mówią eksperci w temacie, ma ona spory wpływ na to jak obecnie wygląda rynek bukmacherski w Polsce.

Stowarzyszenie „Graj Legalnie” twierdzi, że ustawa jest korzystna dla legalnych polskich bukmacherów. Dzięki zmianom udział firm, które działają na rynku bez koniecznych zezwoleń spadł z 90% czy 60%. Dla legalnych firm w praktyce oznacza to zwiększone zyski.

Ustawa jest także korzystna dla polskiego budżetu, który od 1 kwietnia wzbogacił się 396 mln wpływów z podatków od legalnie działających polskich bukmacherów.

Pomimo pewnych obaw i rezerwy ekspertów, ustawa ta przyciąga do Polski kolejne firmy, które chcą rozpocząć w naszym kraju legalny biznes bukmacherski. Przykładem tego jest rumuński Superbet, którego dyrektor generalny Vlad Ardeleanu chwali polskie przepisy, określając je jako restrykcyjne, ale wyjątkowo przejrzyste, co uważa za największą zaletę aktualnego polskiego prawa dotyczącego hazardu.

Jakie skutki przyniesie ustawa w kolejnych latach? Pozostaje mieć nadzieje, że dalej będą one pozytywne, a udział szarej strefy w całości polskiego rynku bukmacherskiego będzie stopniowo coraz bardziej ograniczony za sprawą przepisów.

Comments are closed