Szkolenie z asertywności

Szkolenie z asertywności
Szkolenie z asertywności pomoże Ci w prawidłowo wyrażać myśli, poglądy, uczucia i emocje. Poznasz techniki jak kulturalnie odmawiać i jak bronić własnego zdania. Nauczysz się reakcji na pochwały i krytykę, z którymi wiele ludzi ma problem. Umiejętność stawiania granic jest ważna we współczesnej komunikacji.

Na szkoleniu zostaną przedstawione techniki bycia asertywnym. Każdy człowiek posiada prawo do decydowania o sobie, swoim życiu i tym, jaki będzie. Warto żyć zgodnie z własnymi przekonaniami i nie pozwolić innym sobą manipulować. Wszystkie nasze działania generują konsekwencje. Asertywność wymaga pewności, stanowczości, pozytywnego myślenia, wiary w siebie i w swoje możliwości.

Czy warto być asertywnym?
Czasami zdarza się nam narzucać swoje zdanie, nie mając odpowiedniego argumentu. Takie zachowanie jest mocno egoistyczne. Starajmy się słuchać innych i śmiało wyrażać opinie, zgodne z tym, co faktycznie myślimy. Trudno jest przeciwstawić się zdaniu grupy, dlatego na szkoleniu przećwiczysz postawy – agresywną, asertywną i uległą, a także poznasz typy rozmówców. Nie masz dużego wpływu na zachowanie innych ludzi. Jednak człowiek, który zachowuje spokój i asertywnie odpowiada potrafi wiele zdziałać.

Author:

Related Post

top